https://serwer1741394.home.pl/tm/wp-content/uploads/2018/11/rekrutacja_zdjecie-570x450.jpg

Praca zarobkowa za granicą – o czym należy pamiętać decydując się na wyjazd?

Wywiad z Dominikiem Janikiem

Kandydat: Panie Dominiku, jestem zainteresowny pracą za granicą, jakie kroki powinienem uczynić?

Dominik Janik: Wyjazd za granicę to nie bagatela, dlatego warto odpowiedzieć sobie wcześniej na następujące pytania:
1. Czy planuję wyjazd krótko- lub długoterminowy?
2. Jaki charakter pracy mnie interesuje? Np. czy byłaby to ta sama branża, w której pracuję?
3. Chciałbym wyjechać za granicę sam, w parze czy w większej grupie – ze znajomymi?
4. Czy mogę przemieszczać się i dojeżdżać własnym środkiem transportu?
5. Jak dobra jest moja znajomość języka niemieckiego?Odpowiedziałem sobie na te pytania, jestem gotowy do wyjazdu i co dalej?

Zachęcam do kontaktu telefonicznego z naszym biurem rekrutacyjnym lub też przesłania CV drogą mailową. Jeśli przekaże nam Pan konkretne odpowiedzi na wspomniane wcześniej pytania łatwiej będziemy mogli dopasować i przedstawić odpowiednią ofertę pracy. Nasza baza obejmuje wiele różnych ofert zatrudnienia na terenie całych Niemiec.

Zainteresowała mnie konkretna oferta pracy. Czy otrzymam jakąś gwarancję na dotrzymanie warunków mieszkaniowych i samego wynagrodzenia?

Rozpoczęcie naszej współpracy zaczyna się od przedstawienia Panu umowy przedwstępnej. W niej podajemy jeszcze raz wszystkie najważniejsze informacje, m.in. dokładną wysokość stawki godzinowej, wysokość opłaty za mieszkanie lub jej brak, terminy dokonywania wypłaty itp. Jest to pierwsza forma gwarancji na to, że wszystkie warunki zostaną dotrzymane.

Większość naszych zleceniodawców to klienci wieloletni, dzięki czemu możemy bardzo skrupulatnie przedstawić warunki na miejscu. Przed wyjazdem przekazujemy Panu kontakt do naszych polskojęzycznych opiekunów. Przed podjęciem pracy zawsze pozostaje kontakt osobisty i zawsze może Pan skonsultować każdą sprawę.

Jakie dokumenty są niezbędne, aby podjąć pracę na niemieckich warunkach zatrudnienia?

Aby móc przygotować umowę o pracę, niemiecki pracodawca potrzebuje kilka istotnych dokumentów. Zgodnie z niemieckim prawem pracy w aktach osobowych pracownika musi znajdować się: kopia dowodu osobistego, kopia prawa jazdy (o ile dana osoba je posiada), nr konta bankowego. Ponadto, jeśli pracował Pan wcześniej w Niemczech, musi Pan podać numer identyfikacji podatkowej oraz informację, czy był Pan wcześniej członkiem niemieckiej kasy chorych (jeśli tak, konieczna jest również jej nazwa).

Czy na koniec mógłby Pan udzielić szczególnej rady osobom decydującym się na wyjazd?
Chętnie. Na pewno warto porównać różne oferty i zdecydować, która w znacznej mierze odpowiada odpowiedziom na zadane wcześniej pytania. Dlatego też zachęcam do fachowego kontaktu z firmą Kirsch.


Rekrutacja w 3 krokach

WYPEŁNIJ FORMULARZ
Formularz zawiera dane kontaktowe: Twój numer telefonu oraz e-mail (jeśli posiadasz). Sprawdź czy go dobrze wypełniłeś, abyśmy mogli bezproblemowo skontaktować się z Tobą.

ZAŁĄCZ CV
Doświadczenie oraz znajomość języka nie są wymagane. Jeśli jednak Twój profil pasuje do lepszej oferty pracy niż ta, na którą aplikujesz, zaproponujemy Ci ją. Napisz w CV najważniejsze informacje dotyczące Twoich umiejętności i
doświadczenia.

WYŚLIJ
Sprawdź, czy formularz zawiera poprawne dane oraz czy CV zostało prawidłowo załączone. Jeśli tak, wyślij nam swoje zgłoszenie.

CZEKAJ NA KONTAKT KONSULTANTA

Skontaktujemy się z Tobą w najszybszym możliwym momencie. Możesz również odwiedzić najbliższy oddział zamiejscowy i osobiście dostarczyć swoje CV.

Powodzenia!

Gogolin

ul. Malińska 1,
47-320 Gogolin

Email Us

Poniedziałek - Piątek:
08.00 - 16.00

Racibórz

ul. Warszawska 13/5,
47-400 Racibórz

Kontakt

raciborz@kirschgruppe.com
+48 32 712 39 90

Email Us

Poniedziałek - Piątek
08.00 - 16.00

Napisz do Nas

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Administratorem danych osobowych jest KIRSCH Services z siedzibą w Gogolinie, ul. Malińska 1.

W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu:
1) prawo dostępu do Pani/Pana danych osobowych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania na warunkach wynikających z RODO.
2) W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu KIRSCH Services,
przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
3) W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody.
Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
4) W zakresie, w jakim Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu zawarcia i wykonania
umowy lub przetwarzane na podstawie zgody
– przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. prawo do otrzymania od KIRSCH Services Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego
(może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych).
5) W zakresie w jakim Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu promocji i marketingu działalności prowadzonej przez KIRSCH Services
– przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych na potrzeby promocji i marketingu działalności prowadzonej przez KIRSCH Services, w zakresie w jakim przetwarzanie jest związane
z promocją i marketingiem działalności prowadzonej przez KIRSCH Services.
6) Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w sytuacji gdy istnieje podejrzenie, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.